Usin banner 700px

Kivi on vastupidav ja vähest hoolt vajav materjal, mille valik muutub aastatega järjest suuremaks ja kaunimaks.

Kividega kaetud pind on ilus ja vastupidav. Niisugust pinda on kerge hooldada, samas annab see haljasalale kauni välimuse.

Sillutisteede rajamiseks on saadaval erineva disaini- ja värvilahendusega tänavakive. Head vastupidavad sillutisteed on huvitavamad, kui sobitada omavahel eri materjale. Suurtele pindadele sobivad mitmest kiviliigist laotud suured mustrid. Kividest on võimalik laduda palju erinevaid mustreid: ruudulise, diagonaalse, ringikujulise, kaarja, lainelise jm. Teekattekivid on kas ebakorrapärased või korrapärased, sellest tulenevalt on ka erinevad ladumise tehnikad. Betoonist sillutiskivid sobivad kasutamiseks eelkõige tänavakivina jalgteel ja parkides ning eraaedade kujundamiseks, samuti sobib kasutada ka looduskive.

Enne kivisillutise rajamist planeeritakse hoolikalt selle asukohta ja kõrgust. Meeles tuleb pidada, et murukiht kasvab aastate jooksul kõrgemaks. Sillutisteede rajamisel ääristatakse ka selle servad ning vajadusel paigaldatakse kas tänavakividest või metallvõrega kuivendusrennid. Eramu sissesõidutee ja parkimisplatsi kivisillutise paigaldamisel peab aluspind olema eriti tugev ja taluma koormust, et tee ära ei vajuks.

Sillutisteede ja platside rajamine:

• huumuspinnase koorimine

• geokangase paigaldamine

• kande- ja jaotuskihi paigaldamine ja selle tihendamine

• vajumisliiva paigaldamine

• kivide ladumine

• vuukide täitmine

• vajadusel äärekivide paigaldamine

Kõnniteede ja platside rajamine on tehniliselt keerukas protsess mille tõttu pole võimalik kindlat m2 hinda välja kujundada. Ühiku hind kujuneb välja hinnapakkumise käigus.Kindlasti mõjutab hinda teostatava töö keerukus, ligipääsetavus, olemasoleva pinnase struktuur, tööde maht jne.

Küsige hinnapakkumist!